Serwonapędy i falowniki - serwis, diagnostyka, naprawa

 

Zajmujemy się serwisem, naprawami oraz diagnostką serwonapędów i falowników ABB, B&R, DELTA, EURA DRIVES, GEFRAN, PARKER, KEB, LUST, LENZE, YASKAWA i innych. 

  • Home
  • > Naprawa oraz diagnostyka serwonapędów i falowników

Specjaliści w naprawach serwonapędów i falowników

 

Ponad dwadzieścia lat na rynku, ponad tysiąc naprawionych urządzeń energoelektronicznych, dziesiątek producentów. A w tym serwonapędy (serwowzmacniacze), falowniki, przemienniki częstotliwości, przekształtniki tyrystorowe ...

Z powodzeniem naprawimy falowniki takich firm jak: ABB, B&R, DELTA, GEFRAN, KEB, LENZE, LUST, PARKER, SIEMENS, YASKAWA.

 

Wsparcie techniczne

 

Nie każde dostarczone do nas urządznie kwalifikuje się do naprawy. Z przyczyn obiektywnych: ekonomia, dostępność podzespołów, stopień zużycia urządzenia.. Jeśli twoje urządzenie z jakiegokolwiek powodu nie kwalifikuje się do naprawy zaproponujemy rozwiązanie alternatywne i je wdrożymy.

 

wymiana-falowników.jpg

Naprawa falowników za i przeciw

 

Naprawa energoelektroniki a w szczególności przemienników częstotliwości, serwowzmacniaczy i falowników jest skomplikowana i czasochłonna. Z tego powodu naprawa jednostek o mocy poniżej 3 kW nie zawsze jest opłacalna. Przy podejmowaniu decyzji o naprawie urządzenia trzeba wziąc pod uwagę: okoliczności w jakich doszło do awarii,  przepracowany czas, warunki pracy oraz dostępność nowego urządzenia. Urządzenia energoelektroniczne zawieraja podzespoły które są bardzo wrażliwe na temperaturę pracy. Są to kondensatory elektrolityczne, rezystory, płyty PCB oraz elementy z tworzywa sztucznego. Podwyższona temperatura otoczenia a czasem nieskuteczna wentylacja powodują degradację energoelektroniki w stopniu uniemożliwiającym skuteczną naprawę.


Test pracy i gwarancja

W celu wyeliminowanie ewentualnch niedomagań urządzenia po zakończonej naprawie przeprowadzamy test jego pracy. Niekiedy wymaga to zaprogramowania specjalnej aplikacji w celu uruchomienia napędu. A wszystko w celu bezproblemowego uruchomienia urządzenia u Klienta. Gwarancja udzielona przez nas na poprawne działanie urządzenia nie jest fikcją!

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego test serwonapędu Acopos 1045 firmy B&R po zakończonej naprawie. Test na potrzeby aplikacji klienckiej przeprowadzony z silnikiem asynchronicznym w trybie U/F w otwartej pętli sprzężenia zwrotnego.


Aby zlecić naprawę

 

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje lub zlecić naprawę

Ul. Górecka 38

05-400 Otwock

woj. mazowieckie


Chętnie odpowiemy na twoje pytania lub udzielimy wskazówek przez telefon

502683590      lub      532354703


Jeśli wolisz, wyslij wiadomość e-mail. Możesz załączyć plik nie większy niż 2MB

info@elmea.pl