Przejdź do treści
Proszę czekać...

Serwonapędy i falowniki - serwis, diagnostyka, naprawa.

  • PERFEKCYJNA USŁUGA
    OD FIRMY NA KTÓRĄ MOŻESZ LICZYĆ
    Naprawa energoelektroniki
    W tym: serwo-wzmacniaczy, falowników, zasilaczy....

Specjaliści w naprawach serwonapędów i falowników

Ponad dwadzieścia lat na rynku, ponad tysiąc naprawionych urządzeń energoelektronicznych, dziesiątek producentów. A w tym serwonapędy (serwowzmacniacze), falowniki, przemienniki częstotliwości, przekształtniki tyrystorowe ...

Z powodzeniem naprawimy falowniki takich firm jak: ABB, B&R, DELTA, GEFRAN, KEB, LENZE, LUST, PARKER, SIEMENS, YASKAWA.

Modernizacje

Jeśli twoja maszyna ma częste przestoje spowodowane awaryjnym przemiennikiem częstotliwości czy serwonapędem a produkt jest wycofany z obrotu skontaktuj się z nami. Zaproponujemy i wdrożymy rozwiązanie polegające na wymianie urządzenia na nowe. Masz problem z parametryzacją przemiennika częstotliwości? Chciałbyś uzyskać proradę w celu prawidłowego doboru napędu do twojej aplikacji?

Szafa sterownicza z falownikami Toshiba.

O naprawach energoelektroniki

Naprawa energoelektroniki a w szczególności przemienników częstotliwości, serwowzmacniaczy i falowników jest skomplikowana i czasochłonna. Z tego powodu naprawa jednostek o mocy poniżej 3 kW nie zawsze jest opłacalna. Przy podejmowaniu decyzji o naprawie urządzenia trzeba wziąć pod uwagę:

  • okoliczności w jakich doszło do awarii,
  • przepracowany czas, warunki pracy,
  • dostępność nowego urządzenia.

Urządzenia energoelektroniczne zawierają elementy wrażliwe na temperaturę pracy. Są to kondensatory elektrolityczne, rezystory, płyty PCB oraz elementy z tworzywa sztucznego. Podwyższona temperatura otoczenia a czasem nieskuteczna wentylacja powodują degradację energoelektroniki w stopniu uniemożliwiającym skuteczną naprawę!

Test pracy i gwarancja

W celu wyeliminowanie ewentualnych niedomagań urządzenia po zakończonej naprawie przeprowadzamy test jego pracy. Niekiedy wymaga to zaprogramowania specjalnej aplikacji w celu uruchomienia napędu. A wszystko w celu bezproblemowego uruchomienia urządzenia u Klienta.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego test serwonapędu Acopos 1045 firmy B&R po zakończonej naprawie. Test na potrzeby aplikacji klienckiej przeprowadzony z silnikiem asynchronicznym w trybie U/F w otwartej pętli sprzężenia zwrotnego.