+48 502683590; +48 532354703 info@elmea.pl

Naprawa serwomotorów Rexroth Indramat

Jedną z naszych podstawowych specjalizacji jest naprawa serwomotorów Rexroth Indramat. Naprawiamy silniki serii: 2AD, ADF, MAC, MHD, MKD, MDD, MKE, MSK

Jakość

Przeprowadzamy prace doraźne polegające na wymianie łożysk a także naprawy główne obejmujące:

wymianę, reprogramowanie i ustawienie enkodera

naprawę uzwojenia

wszelkie prace mechaniczne niezbędne podczas regeneracji silnika

Sprzężenie zwrotne w silnikach Rexroth Indramat

W silnikach Rexroth Indramat zastosowane jest cyfrowe sprzężenie zwrotne. Rozwiązanie takie polega na zastosowaniu enkodera z wewnętrzną pamięcią, w której zapisane są parametry silnika oraz nastawy wybranych parametrów serwowzmacniacza.

W serwomotorach Rexroth Indramat stosowane są enkodery Sick Stegmann oraz Heidenhain. Ponieważ posiadamy niezbędne wyposażenie z powodzeniem serwisujemy serwomotory Rexroth Indramat z enkoderami Sick Stegmann oraz Heidenhain.

Przykładowa naprawa serwomotorów Rexroth Indramat

W celu zapoznania Państwa z działaniem naszego serwisu prezentujemy przykładowe naprawy silników Rexroth:

Naprawa serwomotorów MHD

Serwomotory serii MHD to starsza seria silników Rexroth Indramat. Oryginalne części do tych silników są stosunkowo drogie i trudno dostępne.. Z tego powodu naprawa serwomotorów MHD w przypadku poważnych awarii może być długotrwała. Możecie Państwo uniknąć przestoju maszyny spowodowanego uszkodzeniem silnika MHD zlecając jego przegląd wyspecjalizowanej firmie.

Naprawa serwo silnika MHD112A-NP0-BN z enkoderem ECN 1313

Enkoder ECN 1313.
W serwomotorach Rexroth Indramat stosowana jest wersja Feedback Digital z dodatkowym oznakowaniem HSF03SN-H.

Objawy uszkodzenia:

silnik w czasie pracy na biegu jałowym generuje wibracje, jest hałaśliwy i pobiera duży prąd.

W przypadku serwomotorów wyposażonych w cyfrowe sprzężenie zwrotne wszelkie testy silnika rozpoczynamy od sprawdzenia sprzężenia zwrotnego. Ponieważ w pamięci enkodera zapisana jest elektroniczna tabliczka znamionowa silnika, unikamy przeprowadzania testów napięciowych stojana z zamontowanym enkoderem. Przed demontażem enkodera zawsze sprawdzamy poprawność jego ustawienia. 

Ponieważ dysponujemy odpowiednim wyposażeniem, możemy stwierdzić czy ustawiona komutacja jest prawidłowa. Bardzo często na tym etapie wychwytujemy błędy, które powstają podczas demontażu enkodera przez osoby nie dysponujące właściwym zapleczem technicznym. Drobna korekta offsetu komutacji oraz wymiana łożysk to jedyne czynności jakie należało wykonać w omawianym przypadku.

 

Naprawa serwomotorów MSK

Silniki serii MSK są kompatybilne z nowymi seriami wzmacniaczy serwo Bosch Rexroth. Dlatego naprawa serwomotorów MSK jest sensowna. Uszkodzenie silnika nie musi oznaczać konieczności zakupu nowego. Jeśli remont uszkodzonego silnika przeprowadzi wyspecjalizowana firma, za kilkanaście procent wartości nowego otrzymają Państwo serwomotor, który przez kolejne lata będzie bezawaryjnie pracował.

Naprawa servo silnika MSK101E-0300 z enkoderem SKS36

Enkoder absolutny singleturn SKS36 firmy Sick Stegmann.
W silnikach serwo Rexroth Indramat stosowany jako „Digital Feedback”.

Weryfikacja uszkodzeń:

hałaśliwa praca i nadmierny luz łożysk

niska oporność izolacji uzwojenia

uszkodzenie mechaniczne enkodera

Przebieg naprawy

Naprawa w zakresie wymaganym w opisywanym przypadku jest standardem w naszym serwisie. Dzięki wyposażeniu jakim dysponujemy, wymiana enkodera i przeniesienie elektronicznej tabliczki znamionowej silnika jest w zasadzie formalnością.

Test pracy silnika

Przed wysyłką do Klienta testujemy każdy serwomotor. To procedura dzięki której unikamy problemów z uruchomieniem silnika u Klienta. Dysponujemy stanowiskiem testowym przystosowanym do współpracy z większością serwomotorów Rexroth Indramat. Ponieważ posiadamy duże doświadczenie w naprawach serwomotorów na wykonane usługi udzielamy gwarancji. W przypadku problemów z uruchomieniem silnika serwisowanego w naszej firmie udzielamy niezbędnego wsparcia w celu wyeliminowania problemu.

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Napisz do nas!

14 + 4 =

Adres

Ul. Górecka 38, 05-400 Otwock

Godziny pracy

Pon. - Pt. : 9.00 - 17.00

Telefon

+48 502 683 590
+48 532 354 703