+48 502683590; +48 532354703 info@elmea.pl

Naprawa serwomotorów Mitsubishi

Jedną z naszych podstawowych specjalizacji jest naprawa serwomotorów Mitsubishi. Naprawiamy silniki serii: HA, HG, HF bez względu na rodzaj zastosowanego sprzężenia zwrotnego.

Jakość

Serwis serwomotorów marki Mitsubishi

Pełna obsługa: wymiana łożysk, naprawa uzwojenia, wymiana i justowanie enkodera. Obsługiwane rodzaje enkoderów stosowanych w silnikach Mitsubishi: OSA/OSE253, OSA/OSE105, OSA/OSE105S2A, OSA/OSE104, OSA/OBA166, OSA/OBA18, OSA/OBA17, OAH14B, OSA14, OBA13, OBE12, OHE4096, SBK2-2500.

Enkoder OBA17.
Szeregowy enkoder inkrementalny o rozdzielczości 17 bit (131072 imp/obr) firmy Mitsubishi.

Zgodnie z procedurą obowiązującą w naszym serwisie, testujemy każdy serwomotor Mitsubishi.

W celu optymalizacji kosztów naprawy, testy silników przeprowadzamy na uniwersalnym wzmacniaczu servo, który sterowany jest poprzez urządzenie testujące przystosowane do współpracy z szeroką gamą opcji sprzężenia zwrotnego.

Przystosowanie urządzenia do współpracy z testowanym silnikiem ogranicza się do wyboru rodzaju i ustawieniu parametrów sprzężenia zwrotnego oraz ustawieniu maksymalnego prądu silnika we wzmacniaczu servo. Na wykonane usługi udzielamy gwarancji.

 

Naprawa Serwomotorów HA

Silniki serii HA to starsze jednostki. Dostępność części zapasowych do tej serii silników jest ograniczona, dlatego w zależności od rodzaju zastosowanego sprzężenia zwrotnego naprawa serwomotorów HA może być długotrwała i kosztowna. Możecie Państwo uniknąć długotrwałego przestoju maszyny spowodowanego awarią serwo silnika zlecając jego przegląd wyspecjalizowanemu serwisowi. Serwomotor HA naprawimy bez względu na rodzaj zastosowanego enkodera.

Przykładowa Naprawa: Silnik HA83C-S

Weryfikacja uszkodzeń:

Uszkodzenie enkodera inkrementalnego OSE5KN-6-12-108

Zużycie łożysk silnika

Przebieg Naprawy

Nowy enkoder OSE5KN-6-12-108 jest praktycznie nieosiągalny. Zastępujemy go odpowiednikiem 1:1, którym jest enkoder Tamagawa Seiki typu TS5146 N10/N11. Ponieważ dysponujemy odpowiednim oprzyrządowaniem do obsługi enkoderów Tamagawa, justowanie enkodera w serwomotorze jest formalnością. W celu optymalizacji czasu naprawy justowanie enkodera przeprowadzamy metodą statyczną. Precyzyjne ustawienie enkodera jest decyduje o poprawnej pracy silnika, dlatego tą procedurę wykonujemy zawsze z dużą starannością.

Naprawa Serwomotorów HF

Silniki Mitsubishi Electric serii HF często stosowane są w aplikacjach CNC. Sprzężeniem zwrotnym w tej serii silników są enkodery szeregowe o różnej rozdzielczości. Stojan silnika ma konstrukcję dzieloną i z tego powodu kompleksowa naprawa serwomotorów HF obejmująca przezwojenie stojana jest czasochłonna. Najlepszym sposobem na uniknięcie skomplikowanej naprawy stojana lub wymiany stosunkowo drogiego enkodera jest prewencyjna wymiana łożysk silnika. Przegląd silnika obejmujący wymianę łożysk, czyszczenie wszelkich podzespołów, wymianę uszczelnień typu o-ring oraz odświeżenie powłoki lakierniczej traktujemy jako usługę standardową i wykonujemy ją w trybie ekspresowym. 

Przykładowa Naprawa: Silnik HF 105K

Weryfikacja uszkodzeń:

Uszkodzenie enkodera inkrementalnego OSA18-100

Zużycie łożysk silnika

Problemy towarzyszące uruchomieniu silnika w pewnym zakresie pozycji kątowych wirnika jest objawem uszkodzenia enkodera. Enkoder szeregowy OSA18 bezpośrednio po włączeniu zasilania wysyła do serwowzmacniacza przybliżoną informację o pozycji kątowej wirnika. Jeśli podana pozycja nie jest prawdziwa uruchomienie silnika kończy się wystąpieniem alarmu sygnalizującego przeciążenie serwowzmacniacza.

Przebieg naprawy

Ponieważ dysponujemy stanowiskiem diagnostycznym obsługującym protokół komunikacyjny Mitsubishi z powodzeniem wykonujemy prace wymagające demontażu lub wymiany enkoderów OSA/OBA18 w serwomotorach Mitsubishi.

Test pracy silnika

Wszystkie serie serwomotorów Mitsubishi testujemy w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Dzięki takiej procedurze skutecznie eliminujemy wszelkie pomyłki mogące powstać w czasie naprawy. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji.

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Napisz do nas!

15 + 10 =

Adres

Ul. Górecka 38, 05-400 Otwock

Godziny pracy

Pon. - Pt. : 9.00 - 17.00

Telefon

+48 502 683 590
+48 532 354 703