Naprawa serwo silników Rexroth, Indramat


Niezależny serwis. Specjalizacja: naprawa, test i regulacja serwo silników 2AD, ADF, KSM, MAC, MAD, MAF, MHP, MKD, MDD, MKE, MSK, MSM oraz MS2N

 SZYBKA DIAGNOSTYKA I PEWNA NAPRAWA 

Diagnostyka i naprawy serwo silników Rexroth / Indramat

Szybka diagnostyka i skuteczna naprawa serwomotorów grupy Rexroth Indramat. Serwisujemy wszelkie silniki typu: 2AD, ADF, KSM, MAC, MAD, MAF, MHP, MKD, MDD, MKEMSK, MSM oraz MS2N, bez względu na rodzaj sprzężenia zwrotnego.

Masz wątpliwość czy problem z napędem dotyczy silnika - zleć jego diagnostykę. Wykonamy testy uzwojenia, sprzężenia zwrotnego, pomiar stanu namagnesowania biegunów stałych wirnika oraz przegląd mechaniczny. Jeśli silnik wymaga naprawy przedstawimy wiążącą ofertę na jej wykonanie w naszym serwisie. 
Kontaktując się z nami uzyskasz również wsparcie techniczne w przypadku jakichkolwiek problemów z serwomotorami grupy Rexroth Indramat.

naprawa serwomotorów rexroth-indramat.jpg

 CO TO JEST "DIGITAL FEEDBACK" 

Sprzężenie zwrotne w serwomotorach Rexroth Indramat


Sprzężenie zwrotne w silnikach Rexroth Indramat składa się z enkodera z pamięcią wewnętrzną lub resolvera z dodatkowym modułem zawierającym pamięć I2C. W pamięci I2C zapisany jest plik konfiguracyjny który zawiera informacje o typie silnika, jego numerze ID oraz jego parametrach elektrycznych i mechanicznych. Zapisana jest również informacja o rodzaju sprzężenia zwrotnego i jego justowaniu w silniku. Takie rozwiązanie ułatwia uruchomienie zestawu napędowego ale przysparza kłopotów wielu serwisom zajmującym się naprawami serwo silników. Co sprawia, że obsługa sprzężenia zwrotnego w serwomotorach Rexroth Indramat jest skomplikowana? Otóż serwomotory grupy Rexroth Indramat nie mają charakterystycznego ustawienia sprzężenia zwrotnego jak to jest przykładowo w silnikach Siemens czy Mitsubishi. Każdy silnik Rexroth Indramat ma indywidualną nastawę położenia sprzężenia zwrotnego. Informacja o nastawie zapisana jest w pamięci I2C.  Rzeczywista nastawa sprzężenia zwrotnego musi być zgodna z zapisem w pamięci.  Ponadto w przypadku konieczności wymiany enkodera należy przenieść plik konfiguracyjny do jego pamięci. Niepoprawny format pliku lub jego brak powoduje błąd inicjalizacji serwonapędu i jego unieruchomienie. Natomiast próby uruchomienia silnika którego sprzężenie zwrotne jest ustawione niezgodnie z zapisem w jego pamięci kończą się zazwyczaj uszkodzeniem serwowzmacniacza lub silnika. Istnieje również niebezpieczeństwo rozbiegu silnika z prędkością przekraczającą obroty znamionowe. Dlatego wszelkie naprawy serwomotorów wymagające demontażu sprzężenia zwrotnego najlepiej zlecać serwisom dysponującym odpowiednim sprzętem i doświadczeniem w ich przeprowadzaniu.

serwo silniki rexroth indramat - napawa.jpg

 TEST TEST I JESZCZE RAZ TEST 

Przebieg naprawy

 

Każdą naprawę serwosilnika rozpoczynamy wnikliwym testem i ustaleniem niezbędnego zakresu naprawy. Testem działania kończy się również każda naprawa silnika. Test jest przeprowadzany na profesjonalnym sprzęcie umożliwiającym wychwycenie ewentualnych błędów popełnionych w czasie naprawy.  Dzięki takiemu postępowaniu skuteczność napraw wykonywanych w naszym serwisie jest bardzo wysoka. Cel naprawy jest osiągnięty jeśli u Klienta nastąpi bezproblemowy rozruch serwisowanego u nas silnika. Zdajemy sobie sprawę, że naszym Klientom zależy na zminimalizowaniu kosztów przestoju maszyn. Z tego powodu wszelkie naprawy przeprowadzamy możliwie szybko dbając stale o najwyższą ich jakość.

Aby zlecić naprawę

 

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje lub zlecić naprawę

lokalizacja-ikona.png

Ul. Górecka 38

05-400 Otwock

woj. mazowieckie


telefon-ikona.png

Chętnie odpowiemy na twoje pytania lub udzielimy wskazówek przez telefon

502683590      lub      532354703


Jeśli wolisz, wyslij wiadomość e-mail. Możesz załączyć plik nie większy niż 2MB

info@elmea.pl