Naprawa serwo silników Rexroth, Indramat


Niezależny serwis. Specjalizacja: naprawa, test i regulacja serwo silników 2AD, ADF, MAC, MKD, MDD, MKE i MSK.

Szybkie naprawy serwo silników AC Rexroth / Indramat

 

Silniki grupy Bosch Rexroth / Indramat należą do najbardziej trwałych na rynku. Niektóre jednostki Indramat pracują bezawaryjnie od połowy lat siedemdziesiątych XX wieku. Mimo niezwykłej trwałości silniki z biegiem czasu wymagają doraźnej obsługi obejmującej zazwyczaj wymianę łożysk. Sporadycznie występują uszkodzenia sprzężenia zwrotnego.
Ze względu na sprzężenie zwrotne ( tzw. "DIGITAL FEEDBACK") wykorzystujące pamięć wewnętrzną enkodera lub zewnętrzny moduł I2C (w silnikach z resolverem) wszelkie prace związane z serwisem silników grupy Bosch Rexroth / Indramat najlepiej zlecić wyspecjalizowanemu serwisowi. 
Dysponujemy niezbędnym oprogramowaniem i specjalistycznym oprzyżądowaniem do obsługi silników Rexroth / Indramat. Serwisujemy serwomotory typu: 
2AD, ADF, MAC, MKD, MDD, MKE i MSK.

Obsługa sprzężenia zwrotnego w  silnikach serwo AC grupy Bosch Rexroth / Indramat 

 

System sprzężenia zwrotnego w silnikach Rexroth Indramat składa się z enkodera z pamięcią wewnętrzną lub resolvera z dodatkowym modułem zawierającym pamięć I2C.  W pamięci zapisany jest plik zawierający informacje o typie silnika i jego numerze ID oraz jego parametrach elektrycznych i mechanicznych. Zapisana jest również informacja o rodzaju sprzężenia zwrotnego i jego ustawieniu. Jest to rozwiązanie ułatwiające uruchomienie zestawu napędowego ale przysparzające wielu problemów serwisom zajmującym się naprawą serwo silników. Serwomotory grupy Rexroth / Indramat nie mają charakterystycznego ustawienia sprzężenia zwrotnego jak to jest przykładowo w silnikach firmy Siemens czy Mitsubishi.  Zapisane w pamięci ustawienie enkodera musi być zgodne z   rzeczywistą nastawą. 

Z powodzeniem wykonujemy wszelke prace związane z diagnostyką, wymianą enkoderów i resolverów oraz re-programowaniem pamięci I2C  w serwomotorach grupy Bosch Rexroth / Indramat.

ENKODER SKS36 stosowany w silnikach Rexroth / Indramat

Serwomotor AC firmy REXROTH

Czy warto korzystać z serwisów alternatywnych?

Nie każda usterka silnika serwo jest możliwa do naprawy w serwisach niezależnych jakim jesteśmy. Spowodowane to jest niedostępnością na wolnym rynku niektórych części zamiennych. Ale nie zawsze usterka silnika wymaga wizyty w serwisie autoryzowanym.  Najczęstsze usterki serwomotorów to uszkodzenie ułożyskowania i sprzężenia zwrotnego. Uszkodzenie uzwojenia stojana bądź magnesów wirnika należy raczej do rzadkości i jest spowodowane zazwyczaj usterką mechaniczną. Wracając do pytania w nagłówku: naszym zdaniem warto korzystać z serwisów alternatywnych ponieważ reagują szybciej i są konkurencyjne cenowo.

Silniki z hamulcem

Serwo silniki wyposażone w hamulec wymagają częstszych przeglądów. Pył powstający podczas pracy hamulca przedostaje się po dłuższym czasie do łożysk silnika i przestrzeni w której zamontowany jest enkoder. W serwo silnikach najczęściej stosowane są enkodery optyczne. Nie są niestety idealnie hermetyczne i z biegiem czasu pył z hamulca osadza się na tarczy enkodera doprowadzając do błędów w odczycie pozycji. Enkoder kwalifikuje się wówczas do wymiany lub regeneracji.​​​​​​​


Aby zlecić naprawę

 

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje lub zlecić naprawę

lokalizacja-ikona.png

Ul. Górecka 38

05-400 Otwock

woj. mazowieckie


telefon-ikona.png

Chętnie odpowiemy na twoje pytania lub udzielimy wskazówek przez telefon

502683590      lub      532354703


Jeśli wolisz, wyslij wiadomość e-mail. Możesz załączyć plik nie większy niż 2MB

info@elmea.pl