Serwis napędów Rexroth KSM01

NAPRAWA SERWO SILNIKÓW BOSCH REXROTH - INDRAMAT

NIEZALEŻNY SERWIS

Specjalizacja: naprawa, test i regulacja serwo silników 2AD, ADF, KSM, MAC, MAD, MAF, MHP, MHD, MKD, MDD, MKE, MSK, MSM oraz MS2N.

Jakie typy serwomotorów Rexroth / Indramat naprawiamy?

Wykonujemy naprawy serwo silników Bosch Rexroth / Indramat typu: 2AD, ADF, KSM, MAC, MAD, MAF, MHP, MHD, MKD, MDD, MKE, MSK, MSM oraz MS2N, bez względu na rodzaj sprzężenia zwrotnego.

Masz wątpliwość czy problem z napędem dotyczy silnika - zleć jego diagnostykę. Wykonamy testy uzwojenia, sprzężenia zwrotnego, pomiar stanu namagnesowania biegunów stałych wirnika oraz przegląd mechaniczny. Jeśli silnik wymaga naprawy przedstawimy wiążącą ofertę na jej wykonanie w naszym serwisie. Kontaktując się z nami uzyskasz również wsparcie techniczne w przypadku jakichkolwiek problemów z serwomotorami grupy Rexroth Indramat.

Obawy związane z naprawą serwosilników PMSM

Czy "pracujący" silnik jest sprawny?

Czy doprowadzenie uszkodzonego silnika do stanu że "pracuje" oznacza że jest sprawny? Czy w efekcie naprawy silnik ma właściwy moment obrotowy? Czy sprzężenie zwrotne ma wymaganą dokładność? Czy od strony mechanicznej silnik nie zawiedzie? Co dzieje się z silnikiem w czasie pracy i co może spowodować jego usterkę?
Proces naprawy w naszej firmie to zestaw unikalnych czynności w efekcie których naprawiane serwomotory dysponują właściwym momentem obrotowym, wymaganą precyzją sprzężenia zwrotnego oraz wymaganymi tolerancjami mechanicznymi.

Naprawa silników Rexroth typu MSK

Co zyskasz zlecając nam naprawę silnika?

Zlecając nam naprawę silnika serwo Rexroth/Indramat zyskacie Państwo pewność, że naprawa zostanie wykonana z należytą starannością. Dostarczony silnik będzie miał właściwy moment obrotowy a sprzężenie zwrotne wymaganą rozdzielczość. Państwa maszyna odzyska dawną dynamikę i precyzję.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Warunek skutecznej naprawy

Konfiguracja producenta

W przeciwieństwie do większości serwisów sprzężenie zwrotne w serwomotorach Bosch Rexroth / Indramat ustawiamy na podstawie konfiguracji fabrycznej zapisanej w pamięci enkodera. Dzięki temu finalne ustawienie enkodera obarczone jest błędem o 50% mniejszym niż w przypadku ustawiania enkodera na podstawie wartości zmierzonej przed jego demontażem w procesie naprawy. Prawidłowa konfiguracja/nastawa sprzężenia zwrotnego ma kluczowy wpływ na niezawodną pracę silnika i Twojej maszyny! Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na niezawodność i prawidłową pracę silnika jest jakość wykonania naprawy mechanicznej: prawidłowe pasowania i tolerancje oraz dobór właściwych łożysk.

Możliwości diagnostyczne

Naprawiamy niemalże wszystkie serwomotory Bosch Rexrotch / Indramat których sprzężenie zwrotne bazuje na:

  • enkoderach ECN1313/RCN413 I2C03 (HSF03SN-H)
  • enkoderach ECN212/RCN212 (DSF 2SN-H)
  • enkoderach EnDat EQN1325 (EQN1325-A-M-2048)
  • enkoderach EnDat ECN1313 (ECN1313-A-S-2048)
  • enkoderach Hiperface np. SKS/SKM36
  • sprzężenia zwrotnego bazującego na resolverach ze zintegrowaną płytą elektroniczną (interfejs I2C).

Więcej szczegółów na zapytanie.