Naprawa serwo silników Mitsubishi

​​​​​​​

Serwis, kompleksowa naprawa i test serwo silników Mitsubishi serii HA, HG, HF

Zakres naprawy


Serwomotory serii HA, HG oraz HF serwisujemy w zakresie obejmującym wymianę łożysk, wymianę enkodera oraz naprawę uzwojenia stojana. Wykonujemy również prace mechaniczne związane z naprawą wirnika oraz regeneracją osadzenia łożysk.

Enkodery w serwo silnikach Mitsubishi

W serwomotorach Mitsubishi stosowane są następujące typy enkoderów:

 

SBK2-2500, OHE4096, OBE12, OBA13, OSA14, OAH14B, OSA/OSE104, OSA/OSE105, OSA/OSE106S2A, OSA/OSE243, OSA/OBA17, OSA/OBA18, OSA/OBA166.

 

Niektóre z nich mają  otwartą konstrukcję i brak ułożyskowania własnego.  Silniki wyposażone w ten typ enkodera wymagają dbałości o ułożyskowanie serwo silnika. Wymiana łożysk w takim silniku wymaga doświadczenia, precyzji oraz oprzyrządowania do właściwej regulacji położenia enkodera. 
Dysponujemy niezbędną wiedzą oraz narzędziami do wykonywania wszelkich prac związanych z testem, wymianą i regulacją położenia enkoderów w serwo silnikach Mitsubishi.

SPRZĘŻENIE ZWROTNE W SERWOMOTORZE SERII HF - ENKODER OBA17

ZREGENEROWANY WIRNIK SILNIKA MITSUBISHI

Optymalizacja pracy serwo silnika

Serwo silniki ze względu na doskonałe parametry stosuje się w aplikacjach wymagajęcych dużej precyzji i dynamiki. Nie należy jednak przesadzać z nastawami serwowzmacniacza. Praca silnika z niewłaściwie sparametryzowanym serwowzmacniaczem jest hałaśliwa, wał silnika wibruje podczas pracy z zerową prędkością. 
To częsta przyczyna  odklejenia się magnesów stałych od wirnika i jego unieruchomienia. Tej usterce często towarzyszy uszkodzenie uzwojenia stojana.


Aby zlecić naprawę

 

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje lub zlecić naprawę

lokalizacja-ikona.png

Ul. Górecka 38

05-400 Otwock

woj. mazowieckie


telefon-ikona.png

Chętnie odpowiemy na twoje pytania lub udzielimy wskazówek przez telefon

502683590      lub      532354703


email-ikona.png

Jeśli wolisz, wyslij wiadomość e-mail. Możesz załączyć plik nie większy niż 2MB

info@elmea.pl