Naprawa serwo silników Fanuc

​​​​​​​

Serwis, kompleksowa naprawa i test serwo silników Fanuc serii: α, αi, αiS, αiF, β, βM, βiS.

Zakres naprawy

 

Serwo silniki Fanuc serwisujemy w zakresie obejmującym: wymianę łożysk, regenerację mechaniczną,wymianę oraz regulację enkodera i naprawę uzwojenia stojana.


Sprzężenie zwrotne w serwo silnikach Fanuc

W serwomotorach firmy FANUC montowane są enkodery z interfejsem szeregowym. Są to enkodery inkrementalne oraz absolutne jedno lub wieloobrotowe. W celu wykonania testu bądź kontroli ustawienia enkodera niezbędne jest specjalistyczne oprzyżądowanie, którym dysponuje nasz serwis. Dzięki temu możemy wykonywać wszelkie prace wymagające demontażu enkodera.

Demontaż enkodera 

Wymiana łożysk jest czynnością wymagającą demontażu enkodera. W niektóry silnikach firmy Fanuc enkoder połączony jest z wałem silnika za pośrednictwem sprzęgła. Wydawać się może, że w tym silniku wymiana łożysk jest czynnością bajecznie prostą. Ale tak nie jest z powodu braku kołków ustalających położenie kołnierzy silnika i enkodera. W sumie łatwo popełnić błąd przy montażu w granicach 5-10 stopni elektrycznych. To przy silniku ośmio biegunowym zaledwie od 1,25 do 2,5 stopnia mechanicznego. To jednak na tyle dużo, że silnik nie będzie pracował optymalnie!

PULSECODER FANUC

COUNT TEST ENKODERA FANUC

USTAWIENIE KOMUTACJI W SERWOMOTORZE FANUC


Aby zlecić naprawę

 

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje lub zlecić naprawę

Ul. Górecka 38

05-400 Otwock

woj. mazowieckie


Chętnie odpowiemy na twoje pytania lub udzielimy wskazówek przez telefon

502683590      lub      532354703


Jeśli wolisz, wyslij wiadomość e-mail. Możesz załączyć plik nie większy niż 2MB

info@elmea.pl