Szybkie i niezawodne naprawy silników serwo

 

Niezależny serwis. Specjalizacja: naprawa, test, oraz regulacja serwo silników asynchronicznych i synchronicznych PMSM.

Szeroka gama serwisowanych silników!

ack Przeglądy okresowe

Możesz uniknąć nieplanowanego przestoju maszyny. Zleć przegląd silników serwo!

ack Testy serwomotorów

Wykonujemy testy działania większości dostępnych na rynku serwomotorów. 

ack Wsparcie techniczne

Gwarantujemy wsparcie w zakresie uruchomienia naprawianego u nas napędu.

Uszkodzony serwomotor?

 

Uzyskaj szybkie wsparcie kontaktując się z nami telefonicznie, wysyłając bezpośrednią wiadomość e-mail lub za pomocą formularza kontaktowego. Wysyłając zapytanie ofertowe należy podać typ silnika, przypuszczalne niedomaganie oraz jeśli to możliwe alarmy i ostrzeżenia odczytane z serwowzmacniacza. Te informacje pozwolą nam wstępnie oszacować koszt naprawy.

 

 

  Wyjątkowo bogata oferta  

Serwisowane marki serwosilników

Wykonujemy pełnozakresowe naprawy oraz testy działania serwomotorów wielu producentów. Umożliwia nam to dobrze wyposażone zaplecze techniczne pozwalające na kontrolę działania sprzężenia zwrotnego oraz stanu uzwojeń. Nie bez znaczenia jest również wieloletnie doświadczenie w naprawach silników serwo PMSM. Naprawiamy serwomotory firm: Allen Bradley, B&R, Elau, Estun, Fagor, Fanuc, Ferrocontrol, Kollmorgen, Lenze, Moog, Parker, Sanyo Denki, Stöber, Vickers, Yaskawa i wielu innych producentów. Są to serwomotory pracujące w liniach przemysłowych, obrabiarkach CNC, robotach itp.

naprawa-silnikow-serwo.jpg

  Nasza najlepsza oferta 

Naprawa serwomotorów Baumüller, Mitsubishi, Rexroth - Indramat oraz Siemens

 

Szczególnie polecamy naszym Klientom ofertę w zakresie bieżących przeglądów oraz kompleksowych napraw silników serwo firm: BAUMÜLLER, MITSUBISHI, REXROTH - INDRAMAT SIEMENS. Ze względu na dobrą dostępność części zamiennych do wymienionych silników jesteśmy w stanie zaproponować naprawy w trybie przyspieszonym. Ponadto na przestrzeni lat jest to grupa silników najczęściej obsługiwanych w naszym serwisie.

BAUMÜLLER
MITSUBISHI
REXROTH - INDRAMAT
SIEMENS
BAUMÜLLER
naprawa-serwomotorów-baumuller.jpg

Pełnozakresowa obsługa serwomotorów serii: DS, DSD, DSD2, DSP1 DSH1.

Nasz serwis to z pewnością dobre miejsce aby w serwosilniku Baumüller wymienić łożyska, przezwoić stojan, wymienić resolver lub enkoder. Silniki firmy Baumüller jako jedne z pierwszych trafiły do naszego serwisu. Na przestrzeni lat zdobyliśmy niezbędne doświadczenie w przeprowadzaniu napraw silników Baümuller. Zgromadziliśmy również obszerną bazę danych z danymi nawojowymi silników oraz ustawieniami enkoderów i resolverów w serwomotorach Baumüller.

 WIĘCEJ INFORMACJI 

MITSUBISHI
REXROTH - INDRAMAT
SIEMENS

 W trybie przyspieszonym 

Przeglądy okresowe

 

Zdajemy sobie sprawę, że usterka silnika zdarza się zawsze w niewłaściwym momencie i bywa kosztowna. Dlatego zachęcamy Państwa do wykonywania przeglądów okresowych silników, który można zaplanować na właściwy moment. Przeglądy okresowe wykonujemy w trybie expresowym i ich koszt jest nieporównywalny z naprawą główną.

  Przyczyna wielu usterek  

Sprzężenie zwrotne w serwomotorze PMSM

Nie jest tajemnicą, że sprzężenie zwrotne w silniku synchronicznym PMSM spełnia bardzo ważną funkcję. Nie wnikając w szczegóły techniczne, jego podstawowym zadaniem jest jednoznaczne określenie jakie jest przesunięcie kątowe pomiędzy biegunami wirnika i stojana w czasie rzeczywistym. To jest wartość krytyczna, decydująca o prawidłowym sterowaniu serwo silnika synchronicznego przez serwowzmacniacz. Praca silnika z wadliwym lub źle wyregulowanym sprzężeniem zwrotnym jest niestabilna i hałaśliwa. Silnik nie osiąga znamionowego momentu obrotowego, pobiera duży prąd z serwowzmacniacza powodując jego wyłączenia awaryjne. Istnieje również niebezpieczeństwo niekontrolowanego rozbiegu silnika w dowolnym kierunku z prędkością przekraczającą obroty nominalne. Dlatego wszelkie prace remontowe wymagające demontażu enkodera lub resolwera z silnika polecamy powierzyć wyspecjalizowanemu serwisowi.

synchronizacja-sprzężenia-zwrotnego.jpg

Sprzężenie zwrotne jest jednocześnie najbardziej delikatnym i przez to awaryjnym podzespołem silnika synchronicznego PMSM. W przypadku konieczności demontażu sprzężenia zwrotnego bardzo dobrym zwyczajem jest pomiar jego justażu zwłaszcza w przypadku silników o nieznanym sposobie jego regulacji. 

 Testy, regulacja położenia, wymiana, programowanie 

Sprzężenie zwrotne - nasze możliwości diagnostyczne

 

Dysponujemy możliwością diagnostyki, justażu i programowania większości sprzężeń zwrotnych stosowanych w serwomotorach asynchronicznych i synchronicznych PMSM. Z powodzeniem obsługujemy wszelkie silniki których sprzężenie zwrotne stanowią:

naprawa-serwomotorów-wymiana-enkoderów-sick.jpg

Hiperface SICK

Testy, wymiana i ustawianie położenia w serwomotorach enkoderów SICK z interfejsem Hiperface i Hiperface DSL. Parametryzacja w silnikach Baumuller, Rexroth, Indramat, Schneider i wielu innych.

naprawa-silników-serwo-wymiana-resolverów.jpg

Resolvery

Testy, wymiana i ustawianie położenia w serwomotorach resolverów Tamagawa, LTN, Siemens i wielu innych typów. Pomiar współczynnika "k" oraz tzw. "phase error". Bardzo wysoka rozdzielczość pomiaru. 

naprawa-serwo-silników-wymiana-enkoderów-indramat.jpg

Feedback digital INDRAMAT

Testy, wymiana i ustawianie położenia w serwomotorach enkoderów Indramat. Odczyt i programowanie elektronicznej tabliczki znamionowej silnika w pamięci enkodera. Justaż zgodny z zapisem w pamięci enkodera. 

wymiana-enkoderów-w-serwomotorach-fanuc.jpg

Enkodery FANUC

Wymiana, testy oraz regulacje położenia enkoderów FANUC. Obsługujemy enkodery z interfejsem szeregowym i starsze typy z wyjściem równoległym i bezpośrednimi sygnałami komutacyjnymi.

naprawa-serwomotorów-wymiana-enkoderów-mitsubishi

Enkodery MITSUBISHI

Wykonujemy testy działania oraz regulację położenia wszelkich enkoderów firmy MITSUBISHI. Oferta dotyczy enkoderów inkrementalnych, absolutnych jedno i wieloobrotowych, z interfejsem szeregowym i równoległym.

 

  • praktycznie wszystkie typy resolverów
  • wszelkie enkodery inkrementalne z wyjściem równoległym w standardzie TTL, HTL oraz sin/cos 1Vpp z niezależnymi ścieżkami komutacyjnymi
  • enkodery z interfejsem szeregowym  EnDat, BiSS, Hiperface, Hiperface DSL, SSI (Heidenhain, Hengstler, Sick Stegmann....), również z zapisaną elektroniczną tabliczką znamionową silnika dla: Allen Bradley, Rexroth, Indramat, Baumuller, Elau, Schneider i innych.
  • enkoderów z interfejsem szeregowym firm: Tamagawa, Mitsubishi, MFE, Kawasaki, Sanyo Denki, Yaskawa
  • modułów SMI10 i SMI20 z interfejsem DRIVE CLiQ firmy Siemens

 

Czy warto naprawiać uszkodzony serwomotor?


Z pewnością nasi Klienci często zadają sobie pytanie: "czy naprawa uszkodzonego serwosilnika ma sens"?  Aby podjąć decyzję o zakupie nowego lub naprawie uszkodzonego serwosilnika trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

1.  Czy diagnostykę silnika wykonał profesjonalny serwis zajmujący się na bieżąco taką problematyką?

2.  Czy nowy serwomotor jest dostępny w akceptowalnym terminie?

3.  Czy dysponuję jednostką zastępczą jeśli dostawa nowego serwosilnika będzie w odległym terminie?

4.  Jaki jest dzienny koszt przestoju maszyny?

5.  Czy dysponuję kontaktem do serwisu który szybko i profesjonalnie naprawi uszkodzony serwo silnik?


Naszym zdaniem naprawa serwomotorów jest sensowna zwłaszcza w przypadku większych i trudno dostępnych jednostek. Prawidłowo przeprowadzona naprawa to gwarancja, że za kilka, maksymalnie kilkadziesiąt procent ceny nowego serwo silnika będziemy dysponować równie dobrym napędem. 


Aby zlecić naprawę


Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje lub zlecić naprawę

lokalizacja-ikona.png

Ul. Górecka 38

05-400 Otwock

woj. mazowieckie


telefon-ikona.png

Chętnie odpowiemy na twoje pytania lub udzielimy wskazówek przez telefon

502683590      lub      532354703


email-ikona.png

Jeśli wolisz, wyslij wiadomość e-mail. Możesz załączyć plik nie większy niż 2MB

info@elmea.pl